Polski Angielski Niemiecki
NIEBAWEM NOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE TRENINGÓW. WRACAMY Z NASZA STRONĄ INTERNETOWĄ !!! ZAPRASZAMY WKRÓTCE !!!
Swiat Pogody

Zasady gry w Rugby 7

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Podstawowe zasady gry w rugby 7.

Gra w 7 to fascynująca i niezwykle widowiskowa odmiana rugby. Zwykle mecze 7 rozgrywane są w formie turniejów. Wszyscy zawodnicy biorący udział w turniejach muszą być niezwykle wytrenowani, ze znajomością podstawowych wymogów gry w szczególności podań zawodników, szarży umiejętności wygrywania oraz zabezpieczenia piłki. Wielkość boiska i niewielka ilość graczy stwarza sytuację gdzie zawodnicy mają dużo miejsca w czasie gry. Ponieważ w grze bierze udział niewielka ich ilość każdy musi być bezustannie zaangażowany w grze i bardzo często będą oni pod presją przeciwników.
Zwykle mecz 7 to dynamiczne widowisko. Gra jest bardzo otwarta zwykle trwająca 2 x 7 min. ( 2 x 10 min). Podstawowe zasady gry 7 różnią się od 15 tym, że w 7 zawodnicy muszą wygrać, zabezpieczyć i utrzymać posiadanie piłki niezależnie od okoliczności czy pozycji na boisku. Jest ona klasycznym przykładem gry gdzie posiadanie piłki daje zawodnikom ogromną psychologiczną przewagę, zwłaszcza gdy kontrolują oni przekazywanie piłki a tym samym przebieg gry.
Odwrotnie, zawodnicy nie mogący zabezpieczyć posiadania piłki i zmuszeni do obrony przez długie okresy gry często zniechęcają się i stają się bezradni. Zatem pamiętać należy, że [posiadanie piłki jest ważniejsze niż ciągłe przesuwanie w kierunku pola przyłożeń przeciwnika. Drużyna będąca w posiadaniu piłki decyduje o tempie i taktyce gry, czasami zupełnie zatrzymuje grę, aby za chwilę wypracować przewagę i zaatakować.
W czasie gry 7 zawodnicy powinni zawsze być gotowi do cofania się, jeżeli jest to konieczne, aby utrzymać się przy piłce. Czasami zespół zmuszony jest do podań na własnym polu przyłożeń, aby móc znaleźć dogodny moment do ataku. Zawodnik z piłką musi zawsze upewnić się, że nie jest on całkowicie odizolowany od reszty zespołu lub musi unikać sytuacji, w których będzie atakowany przez dwóch lub więcej przeciwników. Każdy zawodnik z piłką znajduje się pod presją jednego lub więcej obrońców musi natychmiast odegrać piłkę z tego miejsca, aby uniknąć jej utraty. Byłoby idealnie, gdy piłka jest odegrana do partnerów przed otrzymaniem szarży. Często jednak jest to niemożliwe i dlatego każdy zawodnik musi trenować umiejętności rucka i maula, aby móc utrzymać się przy piłce.

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Główni Sponsorzy

Image 1

Header 1

Text goes here

Image 2

Header 2

Text goes here

Sponsorzy i Partnerzy

Image 1

Header 1

Text goes here

Image 2

Header 2

Text goes here

Image 3

Header 3

Text goes here

Image 4

Header 4

Text goes here

Image 5

Header 5

Text goes here

Image 6

Header 6

Text goes here

Image 7

Header 7

Text goes here

Image 8

Header 8

Text goes here

Polecamy

AP_SAN.jpgBCTP.jpgDHR_KONTAKT.pngLOGO_MCS.jpgLewan_Catering.pngTeam_Saiyan.pngapg.pngfit_MASTER.jpgfoto_modlinski.pnggangleona.pnghydromac.pngmadejczyk.jpgpcs.jpgpzrugby_logo.pngsilownia_hala.jpg

Patroni Medialni

Kalendarz wydarzeń

Styczen 2022
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
2012 - 2021 (c) KS Rugby Club Bełchatów JoomlaShine.com