Polski Angielski Niemiecki
NIEBAWEM NOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE TRENINGÓW. WRACAMY Z NASZA STRONĄ INTERNETOWĄ !!! ZAPRASZAMY WKRÓTCE !!!
Swiat Pogody

Relacja z Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Bełchatowie.

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

 MG 90696 października w Bełchatowie na obiektach Powiatowego Centrum Sportu odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby. Była to pierwsza tego typu impreza sportowa dedykowana dla dzieci i młodzieży w Bełchatowie.

Turniej odbywał się jednocześnie na 5 boiskach, jednym dużym na którym zagrali młodzi rugbiści w kategorii młodzik oraz 4 mniejszych boiskach, gdzie mecze toczyły się w kategoriach żak i mini-żak. W turnieju łącznie wzięło udział około 230 młodych rugbistów z całego kraju. Dla organizatorów turnieju, Klubu Sportowego Rugby Club Bełchatów było to nie lada wyzwanie. Po organizacji turniejów pucharowych seniorów w odmianie olimpijskiej rugby oraz międzyszkolnych turniejów Rugby Tag, turniej RTDiM był kolejnym przedsięwzięciem, z którym zmierzyli się rugbiści z Bełchatowa. Na szczęście tego dnia sprzyjała nam pogoda, więc po przygotowaniu boisk wspólnie z pracownikami PCSu, dzieci i młodzież mogły przystąpić do rywalizacji. W kategorii młodzik zagrało pięć drużyn: Rugby Club Bełchatów, KS Budowlani Łódź, KS Budowlani Lublin, Orkan Sochaczew i Juvenia Kraków, które rozegrały po cztery mecze w systemie „każdy z każdym” Zwyciężył zespół KS Budowlani Łódź, drugi był Orkan Sochaczew, a trzeci KS Budowlani Lublin. Młodzicy z Bełchatowa uplasowali się na czwartej pozycji. W kategorii żak także zagrało pięć drużyn : KS Budowlani Łódź, Orkan Sochaczew, KS Budowlani Lublin, Rugby Club Częstochowa i KS Rugby Ruda Śląska, które rozegrały po cztery mecze w systemie „każdy z każdym”. W zespole z Rudy Śląskiej zagrało czterech zawodników RCB. W tej kategorii wiekowej pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji końcowej były takie same jak w kategorii młodzik. Najwięcej drużyn, bo aż 12 rywalizowało jednocześnie na trzech boiskach w najmłodszej kategorii mini-żak, gdzie gra się w bezkontaktową odmianę Rugby Tag. Zagrały zespoły : Rugby Club Bełchatów – dwie drużyny, KS Budowlani Łódź – dwie drużyny, Orkan Sochaczew – dwie drużyny, Rugby Club Częstochowa – dwie drużyny, AZS AWF Warszawa, Hegemon Akademia Rugby Bytom, KS Budowlani Lublin, KS Ruda Śląska. Zespoły podzielone były na trzy grupy, następnie rozegrano półfinały i finały. Wygrała pierwsza drużyna Orkana Sochaczew, drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna KS Budowlani Łódź, a trzecie KS Budowlani Lublin. Mini-żaki z Bełchatowa uplasowały się na 10 i 12 miejscu.
W turnieju w kategorii młodzik po raz pierwszy wystawiliśmy skład złożony tylko i wyłącznie z zawodników z Bełchatowa. W drużynie RCB zagrali : Oliwia Borczyk, Oliwia Fuzowska, Kacper Gajda, Nikola Giełażys, Wiktoria Grzelak, Julia Janda, Sergiusz Kalwinek, Michał Karkus-Blada, Kacper Kowalewski, Daria Markiewicz, Kinga Maskot, Wiktoria Piątek, Dorota Proszowska, Brajan Ruda. W grze młodzików było widać coraz lepsze zgranie, chociaż niektórzy z nich debiutowali na boisku. Cieszy zwycięstwo z drużyną Juvenii Kraków oraz nawiązanie walki z drużyną z Sochaczewa. Obie drużyny Budowlanych były tego dnia zbyt mocne na naszych młodzików, jednakże w meczu z ekipą z Lublina nasi młodzicy także zdobywali przyłożenia ostatecznie kończąc turniej na 4 miejscu. W kategorii żak niestety nie udało nam się wystawić drużyny w barwach RCB. Nasi zawodnicy: Oliwia Cieślik, Jessica Wojciechowska, Julian Kaźmierczak i Jakub Motyl zagrali w zespole z Rudy Śląskiej, gdzie dzielnie walcząc pokazali charakter na boisku, zajmując 5 miejsce. W kategorii mini-żak wystawiliśmy dwa składy. W pierwszym zespole zagrali : Norbert Szymanek, Jakub Żytniewski, Amelia Jończyk, Julia Stojek, Piotr Kujawski, Fabian Dąbek. W drugim zespole zagrali: Samanta Dobrzyńska, Nikola Fuzowska, Natalia Piątkowska, Albert Czapor, Igor Dzwonkowski, Wiktor Dzwonkowski, Gabriela Stępień. Nasze zespoły uplasowały się odpowiednio na 10 i 12 miejscu. Przed naszymi najmłodszymi zawodnikami znalazły się drużyny, których zawodnicy w większości mają już za sobą zaliczony debiut w rozgrywkach RTDiM. Cieszy zaangażowanie naszych mini-żaków w grę i czerpanie z niej radości oraz przekładanie elementów treningu do gry na boisku.
Przypominamy, że cały czas trwa nabór do grup dziecięcych i młodzieżowych do naszego klubu. Treningi są bezpłatne, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z podziałem na grupy wiekowe i umiejętności. Zapewniamy bezpłatnie treningi na boisku PCS, a w okresie jesienno-zimowym na sali gimnastycznej ZSP nr 4. Gwarantujemy udział w turniejach, stroje sportowe, ubezpieczenia, badania prowadzone przez lekarza medycyny sportowej oraz udział w wielu innych wydarzeniach.
Organizatorzy turnieju zapewnili dla uczestników obsługę medyczną oraz sędziowską. Zawodnicy mieli dostęp do szatni, mieli zapewnioną wodę, owoce oraz ciepły posiłek i gorącą herbatę, Mogli poczęstować się smakołykami, które przygotowali rodzice zawodników z Bełchatowa. Ponadto dla trzech najlepszych miejsc w każdej kategorii wiekowej były przewidziane puchary i medale, drużyny otrzymywały także dyplomy. Dziękujemy Miastu Bełchatów i Starostwu w Bełchatowie za wsparcie turnieju. Dziękujemy Powiatowemu Centrum Sportu za pomoc przy organizacji turnieju. Dziękujemy firmie Lewan Catering za poczęstunek w postaci ciepłej zupy i gorącej herbaty. Dziękujemy Twojej Telewizji Lokalnej Bełchatów i serwisowi BELsport za objęcie patronatem medialnym turnieju. Składamy podziękowania dla wszystkich naszych sponsorów i partnerów, którzy wspierają nas na co dzień, a bez których nie bylibyśmy w stanie zorganizować takiego wydarzenia sportowego w naszym mieście. Dziękujemy składowi sędziowskiemu za sędziowanie wszystkich meczów oraz nadzór nad ich właściwym przebiegiem. Dziękujemy obsłudze medycznej za pomoc medyczną w trakcie turnieju. Podziękowania należą się rodzicom za pomoc przy organizacji turnieju, przygotowanie słodkości, wydawanie posiłków oraz gorący doping dla młodych rugbistów.
Klasyfikacja turniejowa:

MŁODZIK:

1.KS Budowlani Łódź
2.Orkan Sochaczew
3.KS Budowlani Lublin
4.Rugby Club Bełchatów
5.Juvenia Kraków

WYNIKI SPOTKAŃ MŁODZIKÓW :

RC Bełchatów - Orkan Sochaczew 5:10
Juvenia Kraków - Budowlani Lublin 0:7
KS Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 26:0
RC Bełchatów - Juvenia Kraków 7:5
Budowlani Lublin - KS Budowlani Łódź 0:33
Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 19:0
RC Bełćhatów - Budowlani Lublin 10:26
KS Budowlani Łódź - Juvenia Kraków 31:0
Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 7:7
RC Bełchatów - KS Budowlani Łódź 0:35

ŻAK:

1.KS Budowlani Łódź
2.Orkan Sochaczew
3.KS Budowlani Lublin
4.Rugby Club Częstochowa
5.KS Rugby Ruda Śląska

WYNIKI SPOTKAŃ ŻAKÓW :
Ruda Śląska - Orkan Sochaczew 2:6
RC Częstochowa - Budowlani Lublin 1:3
KS Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 7:0
Ruda Śląska - RC Częstochowa 2:3
Budowlani Lublin - KS Budowlani Łódź 1:5
Orkan Sochaczew - RC Częstochowa 5:2
Ruda Śląska - Budowlani Lublin 2:5
KS Budowlani Łódź - RC Częstochowa 11:0
Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 7:1
Ruda Śląska - KS Budowlani Łódź 1:10

MINI-ŻAK:

1.Orkan Sochaczew I
2.KS Budowlani Łódź I
3.KS Budowlani Lublin
4.Rugby Club Częstochowa I
5.KS Budowlani Łódź II
6.Rugby Club Częstochowa II
7.AZS AWF Warszawa
8.Hegemon Bytom
9.KS Rugby Ruda Śląska
10. Rugby Club Bełchatów I
11. Orkan Sochaczew II
12.Rugby Club Bełchatów II

WYNIKI SPOTKAŃ MINI-ŻAK :
GRUPA A
RC Bełchatów - KS Budowlani Łódź II 2:5
Orkan Sochaczew - Ruda Śląska 6:0
RC Bełchatów - Orkan Sochaczew 1:8
KS Budowlani Łódź II - Ruda Śląska 6:1
RC Bełchatów - Ruda Śląska 1:4
KS Budowlani Łódź II - Orkan Sochaczew 1:6

GRUPA B
RC Bełchatów II - RC Częstochowa 0:7
Budowlani Lublin - AZS AWF Warszawa 4:1
RC Bełchatów II - Budowlani Lublin 2:9
RC Częstochowa - ASZ AWF Warszawa 7:2
RC Bełchatów II - ASZ AWF Warszawa 1:5
RC Częstochowa - Budowlani Lublin 2:2

GRUPA C
KS Budowlani Łódź - RC Częstochowa II 5:4
Hegemon Bytom - Orkan Sochaczew II 5:1
KS Budowlani Łódź - Hegemon Bytom 7:1
RC Częstochowa II - Orkan Sochaczew II 8:0
KS Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew II 13:0
RC Częstochowa II - Hegemon Bytom 4:0

Po zliczeniu punktów przystąpiono do półfinałów oraz finałów
Półfinały o miejsca 9-12
Ruda Śląska - RC Bełchatów II 8:3
Orkan Sochaczew II - RC Bełchatów 0:2
Mecz o miejsce 11
RC Bełchatów II - Orkan Sochaczew II 0:2
Mecz o miejsce 9
Ruda Śląska - RC Bełchatów 5:1

Półfinały o miejsca 5-8
KS Budowlani Łódź II - AZS AWF Warszawa 7:5
RC Częstochowa II - Hegemon Bytom 8-1
Mecz o miejsce 7
AZS AWF Warszawa - Hegemon Bytom 5:1
Mecz o miejsce 5
KS Budowlani Łódź II - RC Częstochowa II 6:4

Półfinały o miejsca 1-4
KS Budowlani Łódź - RC Częstochowa 3:2
Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 5:4
Mecz o miejsce 3
RC Częstochowa - Budowlani Lublin 3:6
Mecz o miejsce 1
KS Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 3:6

Wideo: TTL BEŁCHATÓW

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Główni Sponsorzy

Image 1

Header 1

Text goes here

Image 2

Header 2

Text goes here

Sponsorzy i Partnerzy

Image 1

Header 1

Text goes here

Image 2

Header 2

Text goes here

Image 3

Header 3

Text goes here

Image 4

Header 4

Text goes here

Image 5

Header 5

Text goes here

Image 6

Header 6

Text goes here

Image 7

Header 7

Text goes here

Image 8

Header 8

Text goes here

Polecamy

AP_SAN.jpgBCTP.jpgDHR_KONTAKT.pngLOGO_MCS.jpgLewan_Catering.pngTeam_Saiyan.pngapg.pngfit_MASTER.jpgfoto_modlinski.pnggangleona.pnghydromac.pngmadejczyk.jpgpcs.jpgpzrugby_logo.pngsilownia_hala.jpg

Patroni Medialni

Kalendarz wydarzeń

Styczen 2022
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
2012 - 2021 (c) KS Rugby Club Bełchatów JoomlaShine.com