Polski Angielski Niemiecki
UWAGA ZMIANA TERMINÓW i MIEJSCA TRENINGÓW !!! NOWE TERMINY TRENINGÓW : WTOREK: 17:00-18:30 grupy:mini-żak, żak, młodzik , 18:30-20:00 grupy: kadet, junior, senior. PIĄTEK: 18:00-19:00 grupy : mini-żak, żak, młodzik , 19:00-20:00 grupy:kadet, junior, senior MIEJSCE: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Romualda Traugutta Czapliniecka 98 Bełchatów . SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Swiat Pogody

Polska wygrywa inauguracyjny mecz Rugby Europe Trophy z Czechami.

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny

cze pol 29 09 2018W inauguracyjnym meczu sezonu 2018/2019 Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski pokonała w Zlinie Czechy 41:22 (24:7), w drużynie narodowej debiutowało trzech zawodników. Był to jubileuszowy trzysetny mecz naszej drużyny.

Pierwsze trzydzieści minut zdecydowanie należało do naszej reprezentacji, pierwsze punkty z karnego w 7 minucie zdobył Mateusz Adamski, który kilka minut wcześniej trafił w słupek. W 12 minucie byliśmy świadkami pierwszego przyłożenia, którego autorem był kapitan naszego zespołu, Piotr Zeszutek, po podwyższeniu Adamskiego prowadziliśmy 0:10. Następne przyłożenie podpisał debiutujący w reprezentacji 18-latek, Michał Jurczyński, jego punkty również podwyższył Adamski powiększając przewagę na 0:17. Kolejną piątkę po młynie Czechów na piątym metrze ponownie przyłożył Zeszutek, a po podwyższeniu Adamskiego w 30 minucie na tablicy wyników było już 0:24.
Tu dobra passa się skończyła, po wznowieniu żółtą kartkę zobaczył Kamil Bobryk, a do ofensywy przeszli gospodarze. W 37 minucie po przyłożeniu Dana Hoska i podwyższeniu Tomasa Frosta przed przerwą zmniejszyli przewagę na 7:24. Na początku drugiej połowy Hosek drugi raz przyłożył dla Czechów, a w 52 minucie Jiří Pantůček kopnął karnego na 15:24.
Po ostatniej stracie przebudzili się nasi zawodnicy i wciągu pięciu minut zdobyli dziesięć punktów z karnego (Wojciech Piotrowicz), przyłożenia (Daniel Gdula) oraz podwyższenia (Piotrowicz), wynik zmienił się na 15:34 i gra się uspokoiła. W końcówce po indywidualnej akcji z połowy boiska punkty dla gospodarzy zdobył Frost, a na 22:34 podwyższył Pantůček. Wynik meczu na 22:41 w 79 minucie ustalili Stanisław Powała-Niedźwiecki przykładając i Piotrowicz podwyższając.
Kolejny mecz w ramach Rugby Europe Trophy rozegramy 03 listopada br. w Łodzi, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie Litwa, beniaminek rozgrywek.