Polski Angielski Niemiecki
NIEBAWEM NOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE TRENINGÓW. WRACAMY Z NASZA STRONĄ INTERNETOWĄ !!! ZAPRASZAMY WKRÓTCE !!!
Swiat Pogody

Zespół z ambicjami !

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Udany debiutancki sezon w rozgrywkach Polskiej Ligi Rugby 7 mają gracze RCB UKS Obeliks Bełchatów.

Rozgrywki w wykonaniu bełchatowskich rugbistów podsumowuje na swoich łamach "Polska Dziennik Łódzki" we wtorkowym dodatku "7 dni Bełchatów". Zapraszamy do lektury.

Mimo, że zespół rugby w mieście istnieje już kilka lat, to zainteresowanie tą dyscypliną sportu wciąż nie jest zbyt duże. Obecnie drużynę tworzy 25 zawodników, w większości to uczniowie bełchatowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci.

- Niestety, wiedza na temat rugby w Bełchatowie jest skromna i często powtarzane jest zdanie, że sport ten trenują tylko ci, którzy chcą połamać sobie kości - mówi Maciej Bukowy, trener zawodników RCB UKS Obeliks. - Prawda jest zupełnie inna. Staramy się prowadzić treningi bardzo profesjonalnie.

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, na siłowni, sali gimnastycznej czy na stadionie piłkarskim ZSP nr 4. 
Jak mówi trener Bukowy, treningi dla początkujących przypominają raczej zabawę w rugby. Zawodnicy uczą się podań, chwytów piłki, techniki biegania, padów. Następnie dochodzą gry i zabawy z piłką do rugby, gra z przeciwnikiem. 
- Nie każdy, kto przychodzi na treningi, gra w zawodach sportowych. Na zawody jeżdżą ci chłopcy, którzy sami chcą rywalizować na boisku - mówi Maciej Bukowy. - Odbywają się też treningi ABC rugby, przyjść może każdy. Często dla tych, którzy pierwszy raz mają kontakt z rugby, zaskoczeniem jest fakt, jak bardzo męczący jest to sport. Na boisku mamy elementy pchania, biegania, siłowania, wynoszenia itp. Wszystko to powoduje, iż jest to bardzo atrakcyjna forma ruchu.

Bełchatowianie w minionym sezonie uczestniczyli w pięciu turniejach, w których zgromadzili 24 pkt. Dało im to 31. miejsce na 70 zespołów w całej Polsce.

Rozgrywki rozpoczęli odstartu w zawodach Rugby Sevens w Łodzi. Tu zdobyli pierwsze 3 pkt do klasyfikacji krajowej, wygrywając z ŁKS Łódź 26-10. Wcześniej ulegli reprezentacji Polski rugby (0-47), GRC Łódź (21-7) oraz BBRC Łódź (24-5). Kolejny turniej, w którym uczestniczyli gracze Obeliksa, odbył się w Jaśle. Tu odnieśli największy sukces w sezonie, zajmując piąte miejsce na dziesięć drużyn. M.in. wygrali wysoko z RC Koliber Sosnowiec 28-7 oraz ulegli AZS AWF Katowice 0-22 i  RC Jasło 0-19. 
Z kolei lekcję gry w rugby gracze z Bełchatowa odbyli podczas turnieju w Sochaczewie. - Były to bardzo silnie obsadzone zawody, służyły przede wszystkim do ogrywania zawodników z kadry Polski. Brały w nim udział drużyny ekstraligowe siódemek i wspomniana kadra Polski. Niestety, przegraliśmy wszystkie mecze - mówi trener Bukowy.

Zespół Obeliksa wziął także udział w XXI Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 w Zgierzu, gdzie zajął siódme miejsce oraz w Zduńskiej Woli, gdzie niestety przegrał wszystkie mecze.
 -  Przygotowujemy się już do kolejnego sezonu i liczymy na miejsce w pierwszej dziesiątce. Wcześniej utrzymywaliśmy się z własnych składek, teraz pomoc zaoferował urząd miasta, mamy także sponsora firmę Frame Faktory. Mam nadzieję, że dzięki tej pomocy osiągniemy cel - dodaje trener. 
Wszystkich chętnych na treningi ABC Rugby trener zaprasza w każdy wtorek,  o godz. 17 do II LO w Bełchatowie.

Łukasz Cichuta ("Polska Dziennik Łódzki - 7 dni Bełchatów")

Źródło: belsport

{jcomments on}

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Główni Sponsorzy

Image 1

Header 1

Text goes here

Image 2

Header 2

Text goes here

Sponsorzy i Partnerzy

Image 1

Header 1

Text goes here

Image 2

Header 2

Text goes here

Image 3

Header 3

Text goes here

Image 4

Header 4

Text goes here

Image 5

Header 5

Text goes here

Image 6

Header 6

Text goes here

Image 7

Header 7

Text goes here

Image 8

Header 8

Text goes here

Polecamy

AP_SAN.jpgBCTP.jpgDHR_KONTAKT.pngLOGO_MCS.jpgLewan_Catering.pngTeam_Saiyan.pngapg.pngfit_MASTER.jpgfoto_modlinski.pnggangleona.pnghydromac.pngmadejczyk.jpgpcs.jpgpzrugby_logo.pngsilownia_hala.jpg

Patroni Medialni

Kalendarz wydarzeń

Maj 2022
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
2012 - 2021 (c) KS Rugby Club Bełchatów JoomlaShine.com