Polski Angielski Niemiecki
UWAGA ZMIANA TERMINÓW i MIEJSCA TRENINGÓW !!! NOWE TERMINY TRENINGÓW : WTOREK: 17:00-18:30 grupy:mini-żak, żak, młodzik , 18:30-20:00 grupy: kadet, junior, senior. PIĄTEK: 18:00-19:00 grupy : mini-żak, żak, młodzik , 19:00-20:00 grupy:kadet, junior, senior MIEJSCE: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Romualda Traugutta Czapliniecka 98 Bełchatów . SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Swiat Pogody

Stadion lekkoatletyczny w Bełchatowie !

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Zawodnicy Rugby Club Bełchatów doczekają się stadionu z prawdziwego zdarzenia !

Przebudowa boiska będzie polegała na przygotowaniu nowej murawy z trawy naturalnej o wymiarach 60 metrów na 100 metrów, z        punktowym nawadnianiem i bramkami do piłki nożnej.

Wokół boiska powstanie sześcio torowa bieżnia z poliuretanu, która na jednym odcinku prostym będzie miała osiem torów. Będzie również bieżnia do skoków w dal i trójskoku, rozbieg do rzutu oszczepem, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem, zeskok do skoku wzwyż, rozbieg do skoku o tyczce oraz rów z wodą dla biegów długodystansowych z przeszkodami. Wzdłuż zachodniej strony boiska, naprzeciwko szkoły powstaną trzyrzędowe trybuny, pod którymi znajdzie magazyn sprzętu. Od strony wschodniej natomiast zbudowane zostaną wiaty dla zawodników i trenerów. Obiekt będzie posiadał system nagłośnieniowy, oświetleniowy oraz monitorujący.

To ważny moment przede wszystkim dla zawodników i trenerów Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, którzy w końcu będą mogli trenować w profesjonalnych warunkach na stadionie lekkoatletycznym, którego do tej pory w Bełchatowie brakowało.

Nowy obiekt będzie częścią Powiatowego Centrum Sportu, do którego należą już powiatowe lodowisko (latem służące jako korty tenisowe i boiska do siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki), sala gimnastyczna i boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ZSP nr 4 oraz orlik przy LO im. J. Kochanowskiego.

Wyremontowane boisko ma służyć nie tylko lekkoatletom, ale także piłkarzom i rugbistom. Zrzeszeni przy działającym w II LO UKS Obeliks zawodnicy Rugby Club Bełchatów zabiegają o zamontowanie na obiekcie bramek do rugby.

 

Źródło: belsport.pl

{jcomments on}

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

2012 - 2018 (c) KS Rugby Club Bełchatów JoomlaShine.com